Aktualności 24 sierpnia 2021

Gerard Pique mógł pomóc, gdyby nie sprzeciw Marii Bartomeu

Czy to ptak? Czy to samolot? Nie! To kolejny trup, który wypadł z szafy FC Barcelony. Dziennik “Sport” doszedł do sensacyjnych informacji, w których możemy się dowiedzieć, że Josep Maria Bartomeu  miał odrzucić pomoc, jaką ofiarował mu kapitan Blaugrany, Gerard Pique.

Barca Corporate jest na sprzedaż, ale nie dla piłkarzy

Jednym z pomysłów na podreperowanie budżetu katalońskiego klubu jest sprzedaż 49% spółki Barca Corporate. Do dziś nie udało się tego zrobić, ponieważ żadna z ofert spływających na Camp Nou nie była satysfakcjonująca. Jedną z propozycji chciał złożyć Gerard Pique, a konkretnie firma, która należy do niego.

Josep Maria Bartomeu jednak nie chciał słyszeć o ofercie Kosmosu. Dlaczego? Bo według niego mogłoby być to odebrane jako faworyzowanie Pique. To jednak nie przeszkodziło w zaproszeniu Kosmosu na spotkanie potencjalnych inwestorów, na którym odbywała się prezentacja projektu. Po co więc było to zaproszenie, skoro i tak Bartomeu nie chciał skorzystać z pomocy Pique?

Cztery propozycje kupna?

W głośnym liście Josepa Marii Bartomeu do obecnego Prezesa Barcelony, Joana Laporty ten pierwszy napisał, że ponoć były cztery konkretne propozycje kupna 49% akcji Barca Corporate, które dałyby przychód 220 mln euro. Takie kwoty są obecnie potrzebne dla Blaugrany, jak tlen. Laporta jednak zaprzeczył tym doniesieniom. Znów w stolicy Katalonii mamy do czynienia ze “słowem przeciwko słowu”.

Ciekawią nas natomiast dwie sprawy:

  • Czy Laporta w przeciwieństwie do Bartomeu wysłucha propozycji Pique?
  • Jakie propozycje miał na myśli były Prezes Barcelony i czy uwzględnił wśród nich Kosmos?