Aktualności 19 lutego 2021

Joan Laporta zapowiada zmiany w sponsoringu całej Barcelony!

W 2021 roku nastąpi zmiana na stanowisku prezydenta FC Barcelony. Jednym z najpoważniejszych kandydatów jest Joan Laporta. Hiszpan w trackie specjalnej debaty prezydenckiej ogłosił plan dotyczący zmiany sponsoringu całego klubu. Ma on być podzielony na konkretne sekcje. 

Kłopoty finansowe

Nieudolna działalność Josepa Marii Bartomeu doprowadziła FC Barcelonę do bardzo nieciekawej sytuacji. Sezon 2019/2020 “Duma Katalonii” zakończyła ze stratą w wysokości 97 milionów euro netto. Co prawda spory wpływ na kłopoty finansowe klubu miała pandemia, która odcisnęła szczególne piętno. Nikt nie ma jednak wątpliwości, iż pozycja Barcelony mogłaby być znacznie lepsza, gdyby klubem zarządzały odpowiednie osoby.

Plany kandydata

Pod koniec października Josep Maria Bartomeu zrezygnował z funkcji prezydenta. W tym roku poznamy zatem nowego człowieka, który zostanie wybrany na to bardzo istotne stanowisko. Jednym z głównym faworytów jest Joan Laporta. Hiszpan w trakcie specjalnej debaty prezydenckiej wypowiedział się na temat zmiany funkcjonowania sponsoringu w całym klubie – Chcemy wprowadzić system, który polegałby na tym, iż każda sekcja miałaby swojego sponsora. Żeby zyskać odpowiedniego sponsora, trzeba opowiedzieć historię, a przecież każda sekcja ma własną.

Prowadzimy rozmowy ze sponsorami. Dzisiaj dostaliśmy konkretną propozycję, jednakże nie zamierzamy zdradzać szczegółów, ponieważ oznaczałoby to, że mamy już ustaloną umowę, a tak nie jest. Ogólnie przeprowadziliśmy trzy rozmowy z trzema różnymi sponsorami na temat praw nazewnictwa. Wkrótce mamy zaplanowaną kolejną rozmowę.

Joan Laporta wypowiedział się także na temat ewentualnego wprowadzenia nowej sekcji – Byłem prezydentem i już to przeżyłem. Oto sekcje, które mamy. Myślimy o baseballu, ponieważ ta sekcja funkcjonowała w przeszłości. Jeśli znajdziemy sponsora, to odzyskamy baseball. 

Aktualnie  w Barcelonie funkcjonuje pięć sekcji. Poza piłką nożną mowa o koszykówce, piłce ręcznej, hokeju na rolkach oraz futsalu.