Aktualności 30 czerwca 2021

Lukas Podolski jurorem niemieckiego “Mam Talent”

Lukas Podolski zdecydował się na dość nietypowe posunięcie. Mistrz świata z 2014 roku będzie bowiem jurorem formatu “Das Supertalent”, czyli niemieckiej edycji “Mam Talent”.

“Poldi” coraz bliżej końca kariery

Lukas Podolski nieuchronnie zbliża się końca kariery piłkarskiej. Niemiecki piłkarz polskiego pochodzenia niedawno odszedł z tureckiego Antalyasporu i wciąż pozostaje bez klubu. W ostatnich latach mistrz świata z 2014 roku był jednak aktywny również w działalności pozasportowej. 36-latek kilka lat temu założył fundację Lukas Podolski Foundation for Sport and Education, która ma na celu pomagać w rozwoju dzieciom i młodzieży, którzy znajdują się w trudnej sytuacji. Poza tym, były reprezentant Niemiec zainwestował w gastronomię – stał się właścicielem lokalu z kebabem oraz lodziarni w Kolonii.

Nie da się ukryć, że Lukas Podolski jest też od lat postacią zaangażowaną medialnie w Niemczech. W 2012 roku ówczesny piłkarz FC Köln nagrał nawet utwór “Halleluja” z popularnym niemieckim zespołem Brings.

Nowe wyzwanie byłego reprezentanta Niemiec

Teraz Lukas Podolski będzie miał okazję sprawdzić się jako juror w telewizyjnym formacie. 36-latek będzie oceniał występy uczestników programu “Das Supertalent”, czyli niemieckiej edycji show znanego w Polsce jako “Mam Talent”. Program jest emitowany w telewizji RTL od 2007 roku, a piłkarz wystąpi w jego piętnastej edycji. “Poldi” ma zastąpić w roli jurora… Dietera Bohlena, znanego producenta muzycznego, który był wokalistą grup Modern Talking i Blue System.