Aktualności 28 marca 2021

Inter Mediolan zmienia logo! Klub wyznaczył oficjalną datę zmiany

Inter Mediolan w przyszłym tygodniu zaprezentuje nowe logo, jak informują włoskie media. Na ten krok ze strony włoskiego klubu piłkarskiego zapowiadało się już od kilku miesięcy.

Wpadka Nike i kolejne doniesienia włoskich mediów

Doniesienia o nowym herbie mediolańskiego klubu pojawiły się pod koniec stycznia. Wówczas sponsor techniczny Interu, firma Nike opublikowała na Twitterze grafikę ze strojami zespołu na przyszły sezon. Największą uwagę zwróciło nowe logo i choć post usunięto z firmowego profilu, nowy emblemat krążył po sieci.

Na początku lutego “Calcio Mercato” poinformowało, że klub już zarejestrował nowy znak towarowy. Nowe logo włoskiego klubu składa się z białych liter “I” oraz “M”, umieszczonych na niebieskim tle, z czarnym obramowaniem. Aby uprościć logo, postanowiono z niego usunąć złoty kolor, który od lat znajdował się w znaku firmowym Interu.

Fot. FootyHeadlines.com

Czas na zmiany

Początkowo Inter Mediolan miał zmienić logo 8 marca, czyli dokładnie na 113. rocznicę powstania klubu. Ostatecznie z decyzją postanowiono poczekać jednak na koniec miesiąca i przerwę ligową. Z doniesień “La Gazzetta dello Sport” oraz “Sempre Inter”, nowy emblemat zostanie wprowadzony w najbliższy wtorek, czyli 30 marca.