Aktualności 10 lutego 2021

Inter Mediolan zarejestrował nowe logo

Inter Mediolan, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w tym roku zmieni logo. Jak informuje “Calcio Mercato”, klub już zarejestrował nowy emblemat.

Rebranding mediolańskiego klubu

Od początku roku dużo mówiło się rebrandingu w mediolańskim klubie. 18-krotny mistrz kraju miał oficjalnie zmienić dotychczasowy herb i uprościć go do minimum. Inter Mediolan miał podążyć śladami Juventusu, który jakiś czas temu zmienił swój emblemat na charakterystyczną literę “J”. Chociaż tamta zmiana wywołała sporo kontrowersji, okazała się skutecznym ruchem marketingowym klubu.

W styczniu doszło do sporej wpadki, gdyż Nike opublikował na swoim profilu stroje Interu z nowym logiem. Jak się jednak okazało, nie był to ostateczny wybór emblematu “Nerazzurrich”.

Nowy znak firmowy

Nowe logo włoskiego klubu składa się z białych liter “I” oraz “M”, umieszczonych na niebieskim tle, z czarnym obramowaniem. Aby uprościć logo, postanowiono z niego usunąć złoty kolor, który od lat znajdował się w znaku firmowym Interu. Emblemat został oficjalnie zarejestrowany 28 stycznia 2021 roku.

Inter Mediolan