Ze świata 11 maja 2020

200 mln euro – na taką kwotę czekają w Serie A

Od dłuższego czasu trwają spekulacje, kiedy, i czy w ogóle, Serie A TIM będzie mogła wrócić na boiska. Włoska Federacja Piłkarska (FIGC) również chce dokończenia rozgrywek.

W planach jest powrót do treningów drużynowych, co miałoby nastąpić 18 maja. Jednak póki co, problemem są finanse. Dokładnie ostatnia rata za sezon 2019/20 od nadawców, którzy posiadają prawa medialne do ligi.

„Reuters” poinformował, że do końca tego tygodnia przelewy powinny zostać dokonane, ale… Czy do tego dojdzie? Już ostatnio Sky, DAZN i IMG prosili o przedłużenie terminu zapłaty, co zostało odrzucone. „La Gazzetta della Sport” twierdzi, że Sky wysłało list do klubów Serie A, że nie ureguluje póki co płatności. Natomiast 19 z 20 klubów wystawiło rachunki i nalega na dotrzymanie umowy.

W środę ma dojść do nadzwyczajnego spotkania włodarzy klubów, na którym podjęty zostanie temat płatności z tytułu praw medialnych. Tu warto nadmienić, że rocznie do Serie A wpływa 1,3 mld euro od przedstawicieli mediów. Obecne rozdanie praw kończy się po sezonie 2020/21.