Aktualności 8 września 2022

MŚ w siatkówce: Komplet publiczności na ostatnim domowym meczu Słoweńców

Reprezentacja Słowenii pokonała w środowy wieczór Ukrainę i awansowała do półfinału Mistrzostw Świata w siatkówce. To spotkanie w Arenie Stožice oglądał niemal komplet widzów - 11 200.

Świetna frekwencja na meczu Słowenia – Ukraina

Dla reprezentacji Słowenii spotkanie przeciwko Ukrainie było ostatnim na tym Mundialu przed własną publicznością. Współgospodarze imprezy wygrali 3:1 i wywalczyli awans do półfinału – mecze fazy medalowej odbędą się już w katowickim Spodku.

Historyczny sukces reprezentacji Słowenii z trybun Areny Stožice oglądał niemal komplet widzów. Jak podaje oficjalna strona FIVB, halę w Lublanie na tym spotkaniu odwiedziło 11 200 osób! To minimalnie lepszy wynik od tego, który udało zanotować się w ostatni weekend podczas starcia 1/8 finału przeciwko Niemcom.

Ponad 3 tysiące widzów na meczu Włochy – Francja

Zanim na parkiet wybiegli siatkarze reprezentacji Słowenii oraz Ukrainy, rozegrano jeden z ciekawszych meczów tych Mistrzostw pomiędzy Włochami a Francją. Według danych FIVB zgromadził on trybunach 3 500 kibiców, a w sporej mierze byli to Włosi. Dodajmy, że Italia pokonała mistrzów olimpijskich 3:2 i to właśnie ta drużyna będzie rywalem Słowenii w półfinale.

W czwartek odbędą się dwa pozostałe mecze ćwierćfinałowe. W Arenie Gliwice najpierw zmierzą się Argentyna oraz Brazylia, a wieczorem Polska podejmować będzie Stany Zjednoczone. Bilety na te mecze są już niedostępne.

CZYTAJ WIĘCEJ O SIATKÓWCE:

Wysokie frekwencje w 1/8 finału MŚ na meczach gospodarzy

Sam Deroo zdecydował się na grę w lidze rosyjskiej

Wassim Ben Tara deklaruje chęć gry dla reprezentacji Polski