Aktualności 6 września 2022

Sam Deroo zdecydował się na grę lidze rosyjskiej

Sam Deroo, który występował ostatnio w Asseco Resovii Rzeszów, zdecydował się na przenosiny do ligi rosyjskiej. Belgijski siatkarz podpisał kontrakt z Zenitem Kazań.

Sam Deroo zagra w Rosji

Sam Deroo to doskonale znana postać z gry na polskich boiskach. Belg w latach 2015 – 2019 występował w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, z którą zdobył trzy tytuły mistrza Polski oraz dwa krajowe puchary. Podczas ubiegłego sezonu Deroo grał dla innego polskiego klubu, Asseco Resovii Rzeszów.

Przyjmujący nie zdecydował się przedłużyć umowy z rzeszowskim klubem. Jak się okazało, jego kolejnym przystankiem w karierze będzie… rosyjski Zenit Kazań. Jest to olbrzymie rozczarowanie – jeszcze kilka miesięcy temu 30-latek na swoich mediach społecznościowych apelował do swoich kolegów z Rosji w związku z agresją na Ukrainę. O tamtym wpisie siatkarza na swoim Twitterze przypomniał Jakub Balcerzak.

Rosyjskie drużyny wykluczone z gry w pucharach

Przypomnijmy, że rosyjskie oraz białoruskie drużyny zostały wykluczone przez CEV oraz FIVB ze wszystkich rozgrywek międzynarodowych i międzyeuropejskich. Oznacza to jednocześnie, że Sam Deroo nie będzie miał okazji wystąpić w przyszłorocznych pucharach.

Rosji odebrane zostały także tegoroczne Mistrzostwa Świata, które ostatecznie odbywają się w Polsce oraz Słowenii. Na tej imprezie Deroo nie mógł wystąpić, bowiem jego reprezentacja nie wywalczyła kwalifikacji.