Aktualności 7 września 2022

1/8 finału MŚ w siatkówce: wysokie frekwencje na meczach gospodarzy

W decydującą fazę wchodzi siatkarski Mundial. W przeciągu minionych czterech dni odbyły się spotkania 1/8 finału. Jak prezentowała się frekwencja na tych meczach?

Najwięcej kibiców na meczach gospodarzy

Nie jest zaskoczeniem to, że najwięcej kibiców na hale przyciągnęły spotkania gospodarzy – Słowenii oraz Polski. Sobotni mecz pomiędzy Słowenią a Niemcami w Lublanie oglądało 11 000 kibiców, z kolei w niedzielę Arenę Gliwice podczas starcia biało-czerwonych z Tunezją odwiedziło 10 895 fanów. Zarówno Słowenia, jak i Polska wygrały swoje mecze co jest gwarancją dobrzej frekwencji także podczas ćwierćfinałów.

Słabsze wyniki przy pozostałych meczach

Słabiej wypadała frekwencja na pozostałych meczach 1/8 finału, ale tym razem nie możemy wspominać o dramatycznych wynikach, jakie miały miejsce przy okazji fazy grupowej rozgrywane w Arenie Stozice. Zadowalać mogą wyniki ze spotkania Stany Zjednoczone – Turcja. Pięciosetowy bój, który poprzedził mecz Polaków z Tunezją z trybun oglądało 6 836 widzów. Wyniki poniżej dwóch tysięcy zanotowały z kolei dwa inne spotkania rozgrywane w Gliwicach. Na mecz Argentyna – Serbia przyszło 1 645 kibiców, z kolei rywalizację Brazylii z Iranem oglądało 1 944 osób.

Jeżeli chodzi o pozostałe mecze rozgrywane w Lublanie to najlepiej wypadło starcie pomiędzy Włochami a Kubą, które z trybun śledziło 3 250 kibiców. Barierę dwóch tysięcy przekroczyły spotkania Holandia – Ukraina oraz Francja – Japonia, podczas których w Arenie Stozice zagościło odpowiednio 2 400 i 2 500 fanów.

Do zakończenia Mistrzostw Świata pozostało kilka dni. Już w środę oraz czwartek odbędą się mecze ćwierćfinałowe, a półfinały oraz finał zaplanowano na weekend w Katowicach.