Aktualności 19 czerwca 2021

Iga Świątek liderką rankingu “Forbes Women”

Iga Świątek to kobieta sukcesu i nie chodzi wyłącznie o dokonania na kortach tenisowych. Polska tenisistka tym razem uplasowała się na pierwszym miejscu wg Forbes Women. Ranking dotyczy najlepszych marek osobistych kobiet we wzmiankach na łamach tradycyjnych mediów.

Magazyn Forbes wraz z firmą Press-Service Monitoring Mediów stworzyło ranking na podstawie liczby wzmianek w mediach tradycyjnych. W tym aspekcie Iga Świątek była zdecydowaną liderką. Jak czytamy na łamach magazynu, tych o tenisistce było ponad 60 tysięcy! Przełożyło się to na wartość medialną szacowaną na kwotę 380 milionów złotych!

Wyniki oraz sponsorzy przełożyły się oczywiście na wzmianki w mediach tradycyjnych. Błyskawiczna kariera pomogła, by trafić na szczyt rankingu i wyprzedzić wiele znanych Polek z innych branż. Iga Świątek otwiera listę, a tuż za nią są Krystyna Janda, Magda Gessler, Małgorzata Rozenek-Majdan czy Anna Lewandowska.

Wyniki napędzają reklamy

Iga Świątek od dłuższego czasu utrzymuje się w czołówce rankingu WTA i należy do najlepszych tenisistek na świecie. Wyniki na korcie przekładają się więc na kolejne kontrakty reklamowe. Coraz większe marki, również światowe, chętnie zgłaszają się do polskiej zawodniczki z propozycjami promowania ich produktów. Tak było chociażby przy okazji współpracy z PZU czy Xiaomi.