Ze świata 22 kwietnia 2013

Sportowe podróże

Nowy zarząd ISTAA, czyli Sports Travel Agencies Association spotkał się w Amsterdamie, aby podsumować bieżącą działalność organizacji.

\"\"International Sports Travel Agencies Association (ISTAA) zarejestrowano w Bernie. Organizacja skupia 66 członków w 36 krajach na 4 kontynentach. Jej celem jest kooperacja z profesjonalnymi biurami podróży, specjalizującymi się w turystyce sportowej. ISTAA współpracuje w tej sprawie z takimi federacjami sportowymi, jak FIFA, UEFA, MKOl, FIBA, FINA, czy IHF.

15 kwietnia 2013 roku, zarząd ISTAA spotkał się w Amsterdamie, gdzie omawiano postępy od ostatniego zebrania w hiszpańskiej Barcelonie. Nowa rada nadzorcza omówiła plany na lata 2013/2014, ogłaszając również pozyskanie ośmiu nowych członków z Wielkiej Brytanii, Węgier, Finlandii, Kanady, Australii i Tajwanu.

Według raportów ONZ, sport-turystyka jest jednym z najszybciej rozwijających się segmentów turystyki, która generuje rocznie obrót w wysokości 600 miliardów euro. Gospodarka wielu miast świata opiera się w coraz większym stopniu na przyjmowaniu do siebie kibiców, a dla niektórych może to być nawet ćwierć wszystkich wpływów z ruchu turystycznego.