Haaland nabył luksusowy samochód za… ponad 20 mln złotych
Erling Haaland, napastnik Manchesteru City pochodzący z Norwegii, zakupił ekskluzywny model Bugatti Tourbillon o wartości 5 milionów euro.

Auto, wyposażone w potężny silnik V16 generujący 1800 KM, zostało zaprezentowane światu w czerwcu zeszłego roku, a jego produkcja ograniczona będzie do jedynie 250 sztuk.
Jak poinformował norweski dziennik finansowy „Dagens Naerilngsliv”, transakcja została przeprowadzona wspólnie ze znanym kolekcjonerem i inwestorem Ole Ertvaagiem, który specjalizuje się w nabywaniu unikatowych i luksusowych pojazdów.
To nie pierwsza wspólna inwestycja Haalanda i Ertvaaga – w zeszłym roku również razem kupili Mercedesa AMG One za 3,2 miliona euro. Obaj będą musieli liczyć się z bardzo wysokimi norweskimi opłatami importowymi, które należą do najwyższych w Europie.
Według magazynu „Kapital” 24-letni Haaland znajduje się na 194. miejscu w rankingu najbogatszych Norwegów, a jego majątek szacowany jest na 200 milionów euro.
