Współorganizatorzy mundialu zawarli porozumienie. Chodzi o bezpieczeństwo
Portugalia i Maroko, jako współgospodarze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2030, podpisały porozumienie dotyczące współpracy w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa podczas tego wydarzenia. Dokument ten przewiduje wspólne działania służb policyjnych i systemów sądowniczych obu państw.
Zgodnie z informacjami przekazanymi przez marokańskie ministerstwo sprawiedliwości, umowa ma na celu usprawnienie współpracy między organami ścigania oraz wymiarami sprawiedliwości w obu krajach, a także przeciwdziałanie potencjalnym zagrożeniom.
Porozumienie zobowiązuje strony do realizacji programów współpracy sądowej, wprowadzenia cyfrowych narzędzi usprawniających postępowania prawne związane z organizacją turnieju oraz organizowania szkoleń w zakresie rozwiązywania międzynarodowych sporów.
Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku FIFA zatwierdziła kandydaturę Hiszpanii, Portugalii i Maroka jako gospodarzy mundialu 2030.
Turniej rozpocznie się w trzech państwach Ameryki Południowej – Argentynie, Urugwaju i Paragwaju – w celu uczczenia setnej rocznicy pierwszych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Na tamtejszych stadionach rozegrane zostaną cztery mecze.
Adrian Janiuk
Więcej Ze świata
Vozinha podbił serca kibiców na MŚ. „Ludzie uwielbiają autentyczne historie”
Trwa mundialowa bajka Vozinhi. Bramkarz Republiki Zielonego Przylądka zadebiutował w najważniejszym turnieju piłkarskim w wieku 40 lat, a przy tym zdążył już napisać wspaniałą historię. Dzięki niej zyskuje także marketingowo.