Ze świata 18 maja 2012

Superpuchar Hiszpanii w Chinach?

autor: Redakcja
Chińskie władze podały, że przyszłoroczny mecz o Superpuchar Hiszpanii zostanie rozegrany w Pekinie. Hiszpańscy włodarze piłkarscy nic jednak o tym nie wiedzą.


Odpowiedzialny za chiński sport Li Yingchuan pochwalił się na konferencji prasowej swoim osiągnięciem – zapewnił Chinom miano gospodarza meczu o Superpuchar Hiszpanii w 2013 roku. Informacja ta szybko obiegła cały piłkarski świat.

Równie szybko została jednak zdementowana przez hiszpańskich przedstawicieli organizatorów tych rozgrywek. Wszystko wskazuje więc na to, że pewne rozmowy były prowadzone jednak nie zostały jeszcze sfinalizowane i chiński działacz złożył deklarację nieco na wyrost.

Nie oznacza to bynajmniej, że mecz ten nie zostanie rozegrany w Chinach. Przypomnijmy, że właśnie tam wyłaniano zdobywcę Superpucharu Włoch w 2009 i 2011 roku. Chiny to ogromny rynek, który dysponuje wielkimi pieniędzmi.

Ponad miliard obywateli, oglądalność niektórych meczów na poziomie 60 milionów widzów – to przyciąga kluby z Europy, które w dobie kryzysu szukają oddanych fanów nawet w najbardziej oddalonych rejonach świata.