400 tysięcy euro odszkodowania
FIFA zasądziła 400 tysięcy euro odszkodowania dla Egila Olsena, który w 2008 roku został zdymisjonowany z funkcji selekcjonera reprezentacji Iraku.
Powodem zwolnienia doświadczonego norweskiego szkoleniowca był brak awansu na Mistrzostwa Świata w RPA, ale wiele mówiło się także o złych metodach szkoleniowych i słabym kontakcie z piłkarzami irackiej kadry.
Olsen po zwolnieniu z funkcji szkoleniowca reprezentacji Iraku przejął w 2009 roku norweską kadrę i do tej pory piastuje to stanowisko.
Iracki Związek Piłki Nożnej może odwołać się od decyzji FIFA, ale to może spowodować dla niego spore konsekwencje w piłkarskim świecie, łącznie w wycofowaniem prze FIFA reprezntacji Iraku z rozgrywek międzynarodowych.
Redakcja Sport Marketing
Więcej Ze świata
Rekordowy NFL Draft w Pittsburgu – historyczna frekwencja
Pierwsza runda draftu ligi NFL w 2026 roku przeszła do historii sportu jako wydarzenie o niesamowitej frekwencji. W Pittsburgu na inaugurację wydarzenia przybyło aż 320 tysięcy kibiców, co stanowi rekord wszech czasów dla pierwszego dnia draftu. Informację tę ogłosił komisarz ligi, Roger Goodell, jeszcze przed zakończeniem pierwszej rundy.