Ze świata 10 maja 2022

Znamy szczegóły Super Finals Ligi Mistrzyń i Ligi Mistrzów CEV

W niedzielę 22 maja odbędzie się Super Final Ligi Mistrzyń i Ligi Mistrzów CEV. W słoweńskiej Lublanie wystąpi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która będzie bronić wywalczonego przed rokiem tytułu.

Super Finals w Lublanie

Europejska Federacja CEV od sezonu 2018/19 zrezygnowała z klasycznego Final Four Champions League i zdecydowała się na organizowanie Super Finals. Podczas jednego dnia, na tej samej hali, rozgrywane są finały najważniejszych klubowych rozgrywek kobiet oraz mężczyzn. W tym sezonie miejscem rozegrania tych spotkań będzie Lublana.

Szczegóły już znane

Super Finals odbędzie się w niedzielę 22 maja. Jako pierwsze zostanie rozegrane finałowe starcie Ligi Mistrzyń – o godzinie 18:00 na parkiecie pojawią się siatkarki ImocoConegliano oraz VakifBanku Stambuł. Trzy godziny później, o 21:00 odbędzie się finał Ligi Mistrzów. W nim, tak samo jak przed rokiem, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z ITAS Trentino. Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie polski zespół triumfował 3:1 i mógł wznieść najbardziej prestiżowe trofeum w klubowej siatkówce.