Ze świata 7 maja 2022

Bolonia gospodarzem finałów Ligi Narodów siatkarzy

Kilkanaście dni temu ogłoszono, że gospodarzem turnieju finałowego siatkarek będzie turecka Ankara. W tym tygodniu FIVB poinformowała, gdzie rozgrywane będą kluczowe spotkania w zmaganiach mężczyzn.

Bolonia gospodarzem turnieju finałowego

Jak zdecydowały władze FIVB, tym razem gospodarzem turnieju finałowego Ligi Narodów będzie Bolonia. Najlepsze reprezentacje tych rozgrywek zawitają do włoskiego miasta w dniach 20-24 lipca.

Tym samym FIVB powróci do rozegrania odrębnego turnieju finałowego w Lidze Narodów. Przypomnijmy, że w związku z pandemią koronawirusa w 2020 roku rozgrywki nie zostały rozegrane, a w 2021 roku całościowo odbywały się w jednym miejscu przez miesiąc.

Kiedy zagra reprezentacja Polski?

Zmagania w Lidze Narodów rozpocznie się już 7 czerwca. Reprezentacja Polski swoje pierwsze mecze rozegra w Ottawie, gdzie zmierzy się z Argentyną, Włochami, Bułgarią oraz Francją. Drugim przystankiem biało-czerwonych będzie Sofia, a na początku lipca trzeci turniej rozgrywek odbędzie się w Gdańsku. Po nim sześć najwyżej sklasyfikowanych zespołów wywalczy przepustkę na finały w Bolonii.