Ze świata 7 kwietnia 2022

Rosja żąda 80 milionów dolarów odszkodowania za odebranie Mistrzostw Świata w siatkówce

Rosjanie nadal nie mogą pogodzić się z odebraniem im Mistrzostw Świata w siatkówce. Tamtejsza federacja miała złożyć oficjalne dokumenty do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie, na podstawie których żąda ogromnego odszkodowania.

Rosjanie chcą olbrzymiego odszkodowania

Na początku marca FIVB ogłosiło, że Mistrzostwa Świata 2022 zostaną odebrane Rosji z powodu agresji na Ukrainę. Rosyjska federacja siatkówki wciąż nie potrafi pogodzić się z tą decyzją i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami stara się o olbrzymie odszkodowanie w związku z tą sytuacją. Jak przyznał publicznie sekretarz generalny tamtejszej federacji, Aleksander Jeremenko, miałoby ono wynosić nawet 80 milionów dolarów.

– Złożyliśmy odpowiednie dokumenty do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS). Istotne dla nas jest wspieracie prawne, ale ze względu na problemy z wypłatą dla prawników, nie będzie to łatwe. Odszkodowanie za Mistrzostwa Świata, które miały się u nas odbyć i poniesione straty szacujemy na około 80 milionów dolarów – powiedział Jeremenko.

Gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata?

FIVB nadal nie ogłosiła nowego gospodarza siatkarskiego Mundialu. Wśród kandydatów mają znajdować się Katar, Australia czy kilka państw z Europy, które chciałyby wspólnie zorganizować tę imprezę. Niewykluczone zatem, że Mistrzostwa Świata po części zawitają do Polski. Turniej zaplanowano na przełomie sierpnia oraz września.