Ze świata 14 stycznia 2022

Trwa saga wokół Novaka Djokovicia! Wiza Serba znów anulowana

Historii Novaka Djokovicia ciąg dalszy! Alex Hawke, australijski minister, podjął decyzję o ponownym anulowaniu wizy Serba. Tym samym występ tenisisty na zbliżającym się Australian Open znów jest zagrożony.

Djoković ponownie bez wizy

Kiedy wydawało się, że saga z Novakiem Djokoviciem i jego udziałem w Australian Open dobiega końca zainterweniować postanowił Alex Hawke. Australijski minister imigracji postanowił ponownie anulować wizę Serba. Swoją decyzję uzasadnił, tym, że takie są “potrzeby interesu publicznego”. Stanowisko Hawke zostało przedstawione w specjalnym oświadczeniu publicznym.

Reakcja Djokovicia

Możemy być jednak pewni, że Novak Djoković zrobi wszystko, aby wystąpić w Australian Open, które rozpoczyna się już w poniedziałek. Prawnicy Serba mieli już podjąć odpowiednie kroki i zaskarżyć decyzję Hawkę. Według nich minister znacząco przekroczył swoje kompetencje.

Przeszkodą dla Novaka Djokovicia i jego prawników może być czas. Wielkoszlemowy turniej rozpoczyna się już za trzy dni, a pierwszym rywalem tenisisty miał być jego rodak, Miomir Kecmanović. Jeżeli kroki podjęte przez lidera światowego rankingu i jego prawników nie zostaną pozytywnie rozpatrzone, to Djokovic zostanie deportowany.