Aktualności 25 czerwca 2021

Wydawca mangi nowym partnerem Liverpoolu

Liverpool FC nawiązał właśnie nową umową. Partnerem wydawniczym angielskiego klubu piłkarskiego zostało japońskie wydawnictwo Kodansha, który jest gigantem na rynku… mangi.

Kodansha to jedno z największych wydawnictw w Japonii. Koncern zajmuje się publikacją krajowej literatury oraz mangi. Do portfolio przedsiębiorstwa należą magazyny Nakayoshi, Afternoon, Evening, Weekly Shōnen Magazine and Bessatsu Shōnen Magazine. Za zasługi dla japońskiej kultury w 1994 roku wydawnictwo otrzymało nagrodę Japońskiej Fundacji, przyznawanej przez tamtejszy rząd.

Wspólny projekt Kodanshy i Liverpoolu

Na czym będzie polegać umowa partnerska Kodanshy z Liverpoolem? Obie strony uruchomiły właśnie program “Creative Works”, który ma na celu wsparcia studentów John Moores University w Liverpoolu. Cały projekt ma na celu inspirować ludzi pochodzących z trudnych środowisk do kariery w branży kreatywnej. W ramach działań, obie strony będą również przekazywać darowizny z materiałami kreatywnymi i artystycznymi, aby wspierać alfabetyzację dzieci od najmłodszych lat. Przez ten czas Kodansha będzie wspierać społeczność klubu.

Od dłuższego czasu mieszkam w Wielkiej Brytanii i mam bardzo szczególne odczucia dotyczące tego partnerstwa z LFC. Każdy mecz, który drużyna rozgrywa przed swoimi fanami na całym świecie, tworzy niesamowite historie, które wzbudzają radość i ekscytację. Chcemy wykorzystać tę niezwykłą moc, aby inspirować ludzkie historie i budować silne, udane partnerstwo – zapowiedział Yoshinobu Noma, prezes Kodansha.