Aktualności 7 czerwca 2021

Spore zamieszanie wokół koszulek Ukrainy na Euro 2020!

W niedzielę reprezentacja Ukrainy zaprezentowała koszulki na Euro 2020. Strój, a dokładniej jeden element, wzbudził spore zamieszanie. Mowa o konturze kraju, który znalazł się na koszulkach. Włączono do niego anektowany przez Rosję Krym. 

Szansa na sukces?

Reprezentacja Ukrainy przygodę z Euro 2020 rozpocznie od starcia z Holandią, które zaplanowano na 13 czerwca. Jest to najtrudniejszy przeciwnik naszych wschodnich sąsiadów w grupie C. Dodatkowo Ukraina zmierzy się z Austrią i Macedonią Północną. Tym samym podopieczni Andrija Szewczenki mają dość spore szanse na awans do fazy pucharowej.

Prezentacja koszulek

W niedziele za pośrednictwem Facebooka, Andrij Pawełko – prezes ukraińskiej federacji piłkarskiej zaprezentował koszulkę Ukrainy na Euro 2020. Nowy komplet wzbudził spore zamieszanie, gdyż widnieje na nim kontur kraju, w którym znajduje się anektowany przez Rosję Krym.

Fot. footyheadlines.com

Rosja interweniowała w tej sprawie do UEFA, ale międzynarodowa organizacja zaakceptowała wcześniej tę koszulkę, więc wydaje się mało prawdopodobne, by Ukraina musiała zmieniać coś w swoim komplecie.