Aktualności 27 kwietnia 2021

Bundesliga w ofercie Viaplay do 2029 roku

Nordic Entertainment Group oraz Bundesliga porozumiały się co do przyszłości praw do transmisji niemieckich rozgrywek. Obie strony zdecydowały się na przedłużenie umowy do 2029 roku.

NENT podbije polski rynek?

Viaplay dopiero wchodzi na polski rynek, ale już zrobił szum na rynku praw telewizyjnych w Polsce. Nordic Entertainment Group, do którego należy powyższa platforma streamingowa, pozyskał prawa do emisji meczów Bundesligi. Oferta programowa nordyckiego serwisu będzie obejmować także europejskie rozgrywki klubowe – Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy.

Długotrwała umowa z Bundesligą

Umowa NENT Group z Bundesligą początkowo miała obowiązywać do końca sezonu 2024/2025. Jak się jednak okazuje, będzie trwać o wiele dłużej. Obie strony zawarły nowe warunki współpracy, na mocy których nordycka grupa będzie emitować niemieckie rozgrywki do 2029 roku. Decyzja dotyczy nie tylko Polski, ale również innych państw, które obejmuje oferta Viaplay.

Na dziewięciu rynkach europejskich w ramach historycznej umowy. Fani piłki nożnej w Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Islandii, Estonii, Łotwie, Litwie i Polsce będą mogli co tydzień śledzić światowe supergwiazdy i lokalnych bohaterów w Bundeslidze i Bundeslidze 2 w serwisie streamingowym Viaplay Grupy NENT, wraz z programami studyjnymi i komentarzem w lokalnym języku – można przeczytać na oficjalnej stronie NENT Group.