Aktualności 8 kwietnia 2021

Al-Hilal oczekuje milionów od byłego sponsora

Al-Hilal niedawno zakończył współpracę z platformą podróżniczą Flyin. Współpraca została zerwana przez sponsora pięć miesięcy temu, a klub oczekuje ośmiu milionów riali saudyjskich, czyli dwóch milionów dolarów.

Jeden z czołowych azjatyckich klubów

Al-Hilal to jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich na Półwyspie Arabskim. Saudyjski klub ma na koncie 16 mistrzostw kraju, osiem Pucharów Króla Arabii Saudyjskiej, a także trzy triumfy w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Ostatni kontynentalny triumf zespołu miał miejsce dość niedawno – w 2019 roku. W drużynie występuje kilku piłkarzy, którzy są dobrze znani europejskim kibicom – Sebastian Giovinco, Bafetimbi Gomis i Luciano Vietto.

Umowa zerwana ponad trzy lata przed końcem

Sponsorem głównym aktualnego mistrza Arabii Saudyjskiej do niedawna była platforma podróżnicza Flyin. Umowa została zawarta w 2019 roku i miała trwać przez pięć lat. Na jej mocy na rękawach koszulek Al-Hilal miało widnieć logo sponsora. Firma zmagała się jednak z powodu pandemii z problemami finansowymi, dlatego ograniczyła środki przekazywane arabskiemu klubowi. W związku z tym Al-Hilal zakończył współpracę w listopadzie ubiegłego roku. Od tamtej pory logo Flyin na koszulkach zastąpił emblemat sieci restauracji Shawarmer.

Klub domaga się milionów

Współpraca dobiegła końca już pięć miesięcy temu. Al-Hilal jednak wciąż domaga się należności od byłego sponsora. Według portalu “Arriyadiyah”, Flyin jest winien arabskiemu klubowi osiem milionów riali saudyjskich, czyli dwóch milionów dolarów. Z informacji wynika jednak, że obie strony na razie prowadzą negocjacje i przeszły na drogę sądową.