Aktualności 3 kwietnia 2021

Kibice Juventusu wściekli. “Dbacie tylko o social media…”

Kibice Juventusu postanowili dać upust wściekłości w stronę swojego ukochanego klubu. Ich zdaniem piłkarze Juventusu zajmują się bardziej social mediami aniżeli postawą na boisku.

Forma Juventusu poniżej oczekiwań

Juventus to najbardziej utytułowany zespół w historii Serie A, który w ciągu ostatniej dekady wyraźnie wyśrubował swój wynik. Klub ma na koncie 36 mistrzostw Włoch, z czego dziewięć zdobył w poprzednich latach. “Stara Dama” nie została bowiem zdetronizowana na ligowym szczycie od 2012 roku.

W tym sezonie zespół spisuje się jednak zdecydowanie poniżej oczekiwań. Juventus obecnie znajduje się dopiero na piątym miejscu w lidze, czyli pozycji niegwarantującej udziału w Lidze Mistrzów w przyszłych rozgrywkach. Ostatnie wyniki frustrują kibiców, którzy domagają się w ostatnich miesiącach zmian w składzie “Starej Damy”. Najwięcej gromów spada jednak na Andreę Pirlo, który jest trenerem turyńczyków od początku sezonu.

Fani skrytykowali klub i piłkarzy

Kibice coraz bardziej otwarcie deklarują swoje rozczarowanie. Przed ligowym meczem z Torino fani Juventusu wywiesili bowiem transparent, w którym zwracają się do piłkarzy i klubu.

Juventus kibice

Dbacie tylko o social media, sponsorów i miliony. Pomyślcie o derbach! Pokażcie jaja! – można przeczytać z transparentów.

Piłkarze “Starej Damy” z Cristiano Ronaldo na czele wykazują się dużą aktywnością w mediach społecznościowych. Z kolei klub w ostatnich miesiącach z powodu pandemii musiał wyraźnie ograniczyć budżet, ze względu na zmniejszenie zysków. Stąd brak aktywności na rynku transferowym i deklaracja o pozostaniu Andrei Pirlo na stanowisku pierwszego szkoleniowca. Kibice poprzez transparent chcieli więc zakomunikować, że każda aktywność dla Juventusu i piłkarzy jest ważna, poza wynikami sportowymi.