Aktualności 24 marca 2021

Reprezentacja Węgier zaprezentowała specjalne koszulki na mecz z Polską

Węgierski Związek Piłki Nożnej postanowił uczcić stulecie pierwszego meczu z Polską. Tamtejsza reprezentacja zaprezentowała okolicznościowe koszulki.

Mecz Węgry-Polska już w czwartek

Piłkarska reprezentacja Polski w tym tygodniu rozpocznie eliminacje do Mistrzostw Świata 2022. Pierwszym rywalem podopiecznych Paulo Sousy będzie kadra Węgier. Spotkanie odbędzie się w czwartek o godz. 20:45 na Groupama Arena w Budapeszcie. W Polsce mecz wyemituje TVP1 oraz TVP Sport.

Okolicznościowe koszulki Węgrów

Warto jednak dodać, że w tym roku mija setna rocznica pierwszego meczu polskiej kadry. 18 grudnia 1921 roku reprezentacja Polski zmierzyła się bowiem właśnie z Węgrami. Spotkanie zakończyło się zwycięstwo Węgrów 1:0 po golu Jeno Szabo.

W związku z tą rocznicą, węgierska federacja postanowiła wydać specjalne koszulki. Zaprezentowano je oficjalnie we wtorek, gdyż 23 marca jest uznawany za Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

Na wewnętrznej stronie koszulek przygotowanych na pamiątkę tego historycznego spotkania znajdują się nazwiska zawodników wchodzących w skład pierwszych jedenastek, które stanęły na boisku 18 grudnia 1921 roku – można przeczytać na facebookowym profilu węgierskiego związku.