Aktualności 22 marca 2021

Sky Sports coraz bardziej otwiera się na piłkę nożną kobiet

To bez wątpienia przełomowy moment dla kobiecego futbolu w Anglii. Telewizja Sky Sports wyemituje bowiem mecze Women’s Super League - tamtejszej ligi piłkarskiej kobiet. To pierwszy raz, gdy kobiece rozgrywki klubowe w Anglii będą pokazywane na dużą skalę.

Profesjonalizacja kobiecej piłki w Anglii

Piłka nożna kobiet w Anglii dość niedawno stała się profesjonalnym sportem. Dopiero w 2011 roku odbył się pierwszy sezon Women’s Super League, w którym wystąpiło osiem amatorskich drużyn. Liga stała się w pełni zawodowa tak naprawdę dopiero w rozgrywkach 2018/2019. W związku z profesjonalizacją wprowadzono wówczas nakaz posiadania akademii oraz kontrakty obejmujące przynajmniej 16 godzin pracy w tygodniu.

Obecnie Women’s Super League składa się z 12 drużyn. Mistrzem kraju jest Chelsea, która w poprzednim sezonie zdobyła swój trzeci tytuł w historii. Warto dodać, że kobiety “The Blues” obecnie są na pierwszej pozycji w lidze, gromadząc 44 punkty. Dwa punkty mniej ma drugi Manchester City, natomiast aż dziewięć mniej trzeci Manchester United.

Sky Sports wyemituje WSL

Teraz nastąpił kolejny ważny przełom w kobiecym futbolu w Anglii. Przyszły sezon, który rozpocznie się we wrześniu 2021 roku, będzie transmitowany na antenie Sky Sports. Jak informuje oficjalna strona – telewizja pokaże 35 meczów nadchodzących rozgrywek.

Cieszymy się, że możemy dodać Barclays FA Women’s Super League do naszego rozwijającego się portfolio piłkarskiego. Naszym celem jest dostarczenie naszym klientom więcej tego, co kochają, i jesteśmy pewni, że WSL odniesie sukces z naszymi głodnymi futbolu widzami – przyznał Dyrektor Zarządzający Sky Sports, Rob Webster.