Aktualności 23 lutego 2021

Toni Freixa o możliwych transferach Haalanda i Mbappe

Transfery Erlinga Haalanda i Kyliana Mbappe wobec gigantycznych problemów finansowych FC Barcelony, brzmią jak opowieści rodem z science-fiction. Zdaniem kandydata na prezydenta „Dumy Katalonii”, Toniego Freixy jest to jednak możliwe.

Gigantyczne problemy

Aktualny dług Katalończyków to 1 173 mln euro, z czego 730 mln to zobowiązania krótkoterminowe. Z kolei aktualna wartość Norwega i Francuza (dane za transfermarkt.de) to odpowiednio 110 i 180 mln euro. Skąd zatem władze „Blaugrany” miałaby wziąć tak ogromną sumę na transfery obu graczy?

To jest możliwe

Freixa w rozmowie z katalońskim radiem „El Mon a RAC1” przyznał: – Zawarte zostało porozumienie z inwestorem, który do Barca Corporate (czterech linii loży biznesowych) wzniósłby niezbędne środki do poprawy kondycji finansowej, w zamian za 49% udziałów.

Celem Barcy na transferowe lato 2021 jest zakup dwóch gwiazd do ataku, a także jednego klasowego środkowego obrońcy. – To wszystko jest możliwe. I to właśnie musi czynić Barcelona. Ściągać graczy, którzy robią różnicę – zakończył.