Aktualności 18 lutego 2021

Marcus Rashford z wyróżnieniem magazynu „Time”

Marcus Rashford otrzymał wyróżnienie od magazynu “Time”. Piłkarz Manchesteru United znalazł się na okładce znanego czasopisma, zajmując pierwsze miejsce w rankingu wschodzących liderów.

Wywalczył 120 milionów funtów dla potrzebujących

Marcus Rashford już od pierwszych lat kariery piłkarskiej wykazywał zainteresowanie wsparciem aktywności charytatywnych. W ubiegłym roku Anglik podjął jednak własną inicjatywę. Piłkarz zorganizował kampanię, która miała na celu zapewnić bezpłatne posiłki potrzebującym dzieciom w brytyjskich szkołach. Dzięki działalności 23-latka, tamtejszy rząd przekazał na ten cel 120 milionów funtów.

Nawet nie wiem, co powiedzieć. Po prostu spójrzcie na to, co możemy osiągnąć, kiedy działamy razem. To Anglia w 2020 roku – napisał Marcus Rashford po podjęciu określonych kroków przez rząd.

Wyróżnienie od Elżbiety II

Działalność piłkarza Manchesteru United została zauważona przez samą królową Anglii. Elżbieta II przyznała Rashfordowi Order Imperium Brytyjskiego i tytuł szlachecki.

Jestem niesamowicie zaszczycony i dumny. Jako młody czarnoskóry chłopak z Wythenshawe [jednej z najbiedniejszych dzielnic Manchesteru – przyp.red.], nigdy nie pomyślałem, że otrzymam Order Imperium Brytyjskiego, tym bardziej w wieku 22 lat. To bardzo wyjątkowy moment dla mnie oraz mojej rodziny, ale szczególnie mamy, która tak naprawdę sama zasłużyła na to wyróżnienie – stwierdził wówczas napastnik Manchesteru United.

Rashford kształtuje przyszłość?

Na początku 2021 roku Marcus Rashford otrzymał wyróżnienie od magazynu “Time”. Piłkarz znalazł się na pierwszym miejscu zestawienia “100 wschodzących liderów, którzy kształtują przyszłość”.

Stając w obronie najsłabszych w naszym społeczeństwie i wykorzystując swoją pozycję i wpływy do tworzenia pozytywnych zmian, Marcus zainspirował niezliczone rzesze innych do przyłączenia się do niego w tej misji i ugruntował swój status jako wzoru do naśladowania – tak opisał piłkarza kierowca Formuły 1, Lewis Hamilton.

Poza piłkarzem Manchesteru United na liście znalazły się także m.in. Dua Lipa i Doja Cat.

Fot. Time