Aktualności 28 stycznia 2021

Transfer za bitcoiny? W Hiszpanii już działają!

Zawodnik X kosztował tyle i tyle tysięcy, milionów konkretnej waluty. Do tej pory w ten sposób dziennikarze pisali o transferach poszczególnych graczy. A co jeśli w niedalekiej przyszłości waluty będą wypierane przez kryptowaluty? Kilka dni temu hiszpański trzecioligowiec Inter de Madrid zatrudnił Davida Barrala płacąc za niego w bitcoinach!

Jak podają hiszpańskie media to nie przypadek, w końcu chodzi o specjalny klub. Internacional de Madrid gra w Segunda Division B, czyli trzeciej lidze. Mowa jednak o drużynie należącej do grupy DUX Gaming, która zajmuje się e-sportem oraz szeroko pojętymi biznesem związanym z grami. Właścicielami są m.in. Thibaut Cortois z Realu Madryt czy Borja Iglesias z Realu Betis.

Internacional de Madrid na swoim twitterowym profilu podziękował za wsparcie jednemu z nowych sponsorów, firmie Cryptian, która sfinansowała umowę Davida Barrala. Ten gracz to też nie anonim, w końcu ma za sobą występy w LaLiga dla Levante, Granady czy Racingu Santander, a wcześniej także grał w rezerwach Realu Madryt.

W tym wypadku chodzi o zatrudnienie gracza, który ostatnio nie miał kontraktu, a zatem nie trzeba było płacić innemu klubowi. Ciekawe jak wyglądałaby sytuacja w przypadku konieczności porozumienia z innym klubem. Wydaje się jednak, że już niedługo możemy być świadkami coraz większej liczby takich transferów.