Ze świata 12 listopada 2020

NFL wybrała gwiazdę Pepsi Halftime Show na Super Bowl

autor: Miłosz Marek
Zespół The Weekend będzie główną gwiazdą podczas koncertu w trakcie spotkania finałowego ligi NFL. Najbliższe Super Bowl odbędzie się na stadionie w Tampie.

Utrzymali tajemnicę

Do najważniejszego spotkania sezonu futbolu amerykańskiego zostało jeszcze trochę czasu, zawodnicy są na półmetku sezonu zasadniczego, ale NFL nie czekała z ogłoszeniem gwiazdy, która wystąpi podczas wielkiego koncertu w przerwie Super Bowl.

W tym roku obyło się bez przecieków. Nie rozpoczęły się jeszcze poważne spekulacje, kto miałby dostąpić wyróżnienia, tymczasem grupa “The Weekend” uprzedziła wszystkie serwisy i samodzielnie ogłosiła swój występ.

Do ustalenia pozostaje jeszcze, która z gwiazd zaśpiewa hymn przed rozpoczęciem meczu.

Rok temu gwiazdami Halftime Show były Shakira oraz Jennifer Lopez. Sponsorem tej części widowiska jest Pepsi.

Kiedy Super Bowl 55? Wiadomo, ale…

Tegoroczne zmagania ligi NFL zakończą się na Raymond James Stadium w Tampie, na Florydzie. Stadion może pomieścić nieco ponad 65 tysięcy widzów. W związku z pandemią koronawirusa nie wiadomo jeszcze, ilu fanów faktycznie zasiądzie na trybunach. Podczas trwającego sezonu zasadniczego liczba widzów na trybunach jest zależna od decyzji gubernatora danego stanu oraz samych zespołów i ligi. Niektóre drużyny rywalizują bez udziału kibiców, maksymalnie stadion może zapełnić się w 25 procentach.

Pierwsze informacje serwisu ESPN mówią, że władze ligi planują rozegranie Super Bowl przy udziale 20 procent pojemności obiektu. Wówczas starcie obejrzy ok. 13-15 tys. widzów.

A kiedy odbędzie się mecz dwóch najlepszych ekip sezonu? Ligowy kalendarz zakłada, że będzie to 7 lutego, jednak obecny sezon jest wyjątkowy. Ze względu na zakażenia koronawirusem pośród zawodników przekładano już mecze i zmieniano terminarz. Władze NFL mogą ustalić dodatkowy termin kolejki, jeśli nie wszystkie spotkania sezonu regularnego udałoby się rozegrać. Póki co, zaległości nie ma.