Ze świata 11 października 2020

Mecze Premier League w systemie PPV. Kibice niezadowoleni

autor: Miłosz Marek
Kibice w Anglii będą wściekli. Sky Sports rozpoczyna transmisję niektórych spotkań Premier League w systemie pay-per-viev. Koszt pojedynczego spotkania to 14,95 funtów. 

Rewolucja

Mecze angielskiej ekstraklasy pokazywane są przez dwie stacje – Sky Sports oraz BT Sports. Podczas pandemii, po raz pierwszy od dłuższego czasu, spotkania były pokazywane także w niekodowanych programach BBC. Kończą się jednak dobre dni dla fanów Premier League.

Już w październiku pierwsze mecze będzie można oglądać wyłącznie w formule pay-per-viev w usługach BT Sport Box Office i Sky Sports Box Office. Trafią tam starcia, których nie zdecydują się pokazywać stacje, posiadające prawa do transmisji telewizyjnych. W komunikacie ligi czytamy, że będzie to aż pięć starć w każdej serii gier.

Kibice wściekli

Ile będą kosztować wykupienie pojedynczego meczu? Gary Neville napisał, że będzie to aż 14,95 funtów. To dość wygórowana cena, która może przynieść wiele szkód. Czy kibice nie zechcą grupować się i wspólnie oglądać takich starć w pubach oraz w domach ze znajomymi? W dobie pandemii władze kraju z pewnością chciałyby z pewnością takich sytuacji…

Na negatywny odbiór decyzji nie trzeba było długo czekać. Fani są niezwykle krytyczni wobec tej decyzji, a upust swojej złości dają w mediach społecznościowych.

Pierwszym meczem pokazywanym w PPV ma być starcie Newcastle United z Manchesterem United 17 października.