Ze świata 2 sierpnia 2020

Architektoniczne dzieła sztuki od Pumy

Puma zaprezentowała nowe modele koszulek dla Manchesteru City i AC Milan. Wyróżnia je odniesienie do architektury i charakterystycznych miejsc danego miasta.

Puma, projektując koszulki domowe na najbliższy sezon inspirowała się tym, co wyróżnia każde z miast, z których wywodzą się oba kluby. W przypadku Manchesteru są to charakterystyczne dla miasta mozaiki (te kultowe znajdują się w centrum dzielnicy Northern Quarter). Na koszulce znajdziemy więc odniesienie do różnorodności kulturalnej miasta, ze szczególnym naciskiem na sztukę, przemysł, piłkę nożną, muzykę, modę czy wielobarwność. Mozaiki są zresztą ważną częścią historii „Obywateli”, gdyż nie tylko zdobiły od wielu lat bramy stadionu przy Maine Road, ale również wiele klubowych legend zostaje uwiecznionych jako mozaiki w City Football Academy, stając się inspiracją dla kolejnych pokoleń graczy.

Nowa koszulka wyjazdowa The Citizens łączy z kolei ciemnoniebieski i czarny kolor z miedzianymi akcentami. Wzór inspirowany dzielnicą  Castlefield i kanałem Bridgewater, symbolizuje przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Manchesteru.

Celebrując bogatą kulturę i historię Mediolanu, Puma stworzyła również nowy model koszulki dla AC Milan. Grafika, która znalazła się na strojach jest wzorowana na najstarszej galerii handlowej we Włoszech – Galerii Wiktora Emanuela II. Rossoneri nie reprezentują już teraz wyłącznie klubu, ale stają się wręcz integralną częścią kultury miasta.

Źródło: AC Milan i Mancity.com