Ze świata 29 lipca 2020

Nowa piłka w Premier League – rewolucja w zakresie stabilności lotu

Nike wprowadza piłkę Flight na sezon 2020/2021 w angielskiej Premier League. Dedykowana rozgrywkom ligowym piłka swój debiut będzie miała wraz z początkiem nowego sezonu.

Piłka Nike Flight jest efektem ośmiu lat badań w Nike Equipment Innovation Lab nad redukcją drgań piłki podczas lotu. Projektanci Nike, przy tworzeniu nowego modelu, wykorzystali technologię AerowSculpt, która ze względu na charakterystyczne wyżłobienia ma znacznie lepiej odwzorowywać faktyczny tor lotu piłki. Innowacyjna konstrukcja piłki ma też w mniejszym stopniu zaskakiwać bramkarzy niespodziewaną rotacją w końcowej fazie lotu, co było domeną gładkich powierzchni. Nike Flight to jednak nie tylko lepsza aerodynamika, ale również nowy design i rezygnacja z jaskrawych kolorów. I trzeba przyznać, że ten „minimalizm” prezentuje się bardzo okazale.

Precyzja ponad wszystko

Zanim finalna wersja piłki ujrzała światło dzienne była testowana przez 1700 godzin przez zawodowców. W precyzyjnym posłaniu piłki w wybrane miejsce ma pomóc również nadruk 3D oraz technologia All Conditions Control (ACC), gwarantująca niezawodne czucie piłki zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni.

„Najważniejszą rzeczą w piłce jest możliwość umieszczenia jej w dowolnym miejscu za każdym razem” – powiedział Harry Kane, który był jednym z zawodników testujących Nike Flight.

O tym czy wprowadzone innowacje spełnią wysokie wymagania zawodników przekonamy się już 12 września, kiedy rozpocznie się nowy sezon Premier League.

Źródło: mat. prasowe