Ze świata 11 lipca 2020

Formuła 1. Fernando Alonso wraca do Renault!

Po trzech latach przerwy do Formuły 1 wraca Fernando Alonso. Dwukrotny mistrz świata ponownie będzie reprezentował zespół Renault. W przeszłości Hiszpan zdobył dla niego dwa tytuły mistrzowskie (2005 i 2006).

Kibice są podzieleni

Powrót Fernando Alonso wzbudza ogromne emocje wśród kibiców. Dla jednych to świetny kierowca, dla drugich zapowiedź pojawiających się problemów, ze względu na trudny charakter Hiszpana.  W Formule 1 Alonso pojedzie w 2021 roku i będzie występował obok Estebana Ocona. Jak informuje dziennik “MARCA” nowy kontrakt kierowcy ma obowiązywać przez co najmniej dwa lata z opcją przedłużenia na kolejny rok.

Mocne wejście

Pierwsza przygoda Alonso z Renault zaczęła się już w 2003 roku. 22-letni wówczas kierowca niespodziewanie wygrał Grand Prix Węgier, zostając najmłodszym triumfatorem w wyścigu tej rangi. Następnie w 2005 i 2006 roku sięgnął po dwa tytuły mistrzowskie, po czym zdecydował o odejściu do McLarena.

W poszukiwaniu swojego miejsca

Ta przygoda nie trwała jednak zbyt długo. Już w 2008 roku ponownie pojawił się w zespole Renault. Wyniki były jednak dalekie od oczekiwanych, w najlepszym sezonie zakończył rywalizację poza podium, zajmując piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. W 2009 roku był zaledwie dziewiąty. Kolejne lata upłynęły na rywalizacji w barwach Ferrari i ponownie dla McLarena.

Sprostać oczekiwaniom

Fernando Alonso formalnie swoją karierę zakończył w 2017 roku, jednak po powrocie do rywalizacji, już jako 39-letni kierowca będzie musiał pokazać, że wiek nie jest dla niego przeszkodą w osiągnięciu dobrych wyników. Czy będzie potrafił sprostać tym oczekiwaniom? Na odpowiedź musimy jeszcze chwilę poczekać, ale jednego możemy być pewni – Hiszpan zawsze był gwarancją walki o najwyższe cele.

Fot. Getty