Ze świata 10 lipca 2020

Zmiany w tegorocznym turnieju Rolanda Garrosa

Guy Forget, dyrektor French Open, przedstawił plan tegorocznej, jesiennej edycji szlema w Paryżu. Główne zmiany dotyczą przede wszystkim liczby kibiców. Na widowni będzie mogło zasiąść do 20 tys. kibiców dziennie i do 10 tys. podczas finałów. Nad Sekwaną odbędą się wszystkie konkurencje poza mikstem oraz turniejem legend. Rozegrane zostaną więc kwalifikacje singla, deble oraz imprezy juniorskie.

Zastanawialiśmy się czy rozgrywać konkurencje juniorskie, ale doszliśmy do wniosku, że to integralna część turnieju. Młodzież dąży do tego, by w przyszłości rywalizować w Paryżu, to ważny etap jej dorastania, więc nie mogliśmy ograniczyć zawodów w tym kierunku. Chcemy też wspierać rywalizację niepełnosprawnych, która we Francji była zawsze ważną częścią Rolanda Garrosa. Jesteśmy przekonani o słuszności naszego wyboru – oceniał Forget.

Bezpieczeństwo priorytetem organizatorów

Organizatorzy zapewnią dodatkowe środki bezpieczeństwa dla kibiców i pracowników. Na terenie obiektu będzie więcej toalet, łazienek oraz punktów umożliwiających dezynfekcję rąk.

Spełniamy wszystkie zalecenia francuskiego rządu. Ograniczenie pojemności trybun do 60 procent zajętych miejsc to decyzja na teraz, ale nie wykluczamy, że do rozpoczęcia turnieju będzie można sprzedać więcej biletów – zapowiedział Forget. I dodał, że choć tegoroczna edycja będzie inna niż zwykle, o innej porze roku, przy innej pogodzie, a przede wszystkim w innych okolicznościach, to powinna być równie wspaniała jak zwykle.

Turniej zaplanowano w terminie od 27 września do 11 października.