Ze świata 13 czerwca 2020

F1 nie planuje więcej transmisji w otwartych mediach

Formuła 1 nie planuje zwiększenia liczby bezpłatnych transmisji telewizyjnej z wyścigów samochodowych. Przypomnijmy, że seria wystartuje w lipcu, bez udziału kibiców.

F1 ogłosiła, że sezon 2020 rozpocznie się w Austrii na Red Bull Ring. Pierwsze dwie rundy odbędą się 5 i 12 lipca.

Zarazem poinformowano, że ​​seria ma ważne umowy dotyczące praw do transmisji, stwierdzając, że „słuszne” jest dotrzymanie tych zobowiązań z długoterminowymi partnerami.

Warto przypomnieć, że jedno z dwóch wydarzeń na Silverstone będzie transmitowane bezpłatnie w Wielkiej Brytanii przez Channel 4, który ma obowiązującą umowę z nadawcą telewizji płatnej Sky na Grand Prix Wielkiej Brytanii. W Niemczech prawa do niekodowanych wydarzeń posiada komercyjny nadawca RTL, którego umowa wygasa z końcem sezonu 2020.

We Francji komercyjny nadawca TF1 posiada bezpłatne prawa do czterech wyścigów w sezonie (w tym Grand Prix Francji i Grand Prix Monako) w ramach trzyletniej umowy obejmującej sezony 2018-2020.

W Hiszpanii Telefónica ma wyłączne prawa do końca sezonu, a firma nadal jest zainteresowana przedłużeniem umowy. Telefónica prezentuje prawa na swojej platformie płatnej telewizji Movistar, a warunki umowy stanowią, że nie musi ona udzielać sublicencji na prawa do Grand Prix Hiszpanii innemu nadawcy.

We Włoszech wyłączne prawa posiada do końca sezonu nadawca telewizji płatnej Sky Italia. Umowa przewiduje, że Grand Prix Włoch musi być pokazywany w telewizji niekodowanej.