Reebok rozstał się z CrossFit. Wszystko przez tweeta
Reebok przez wiele lat współpracował z firmą CrossFit. Jednak po tym jak prezes tejże w tweecie rasistowsko nawiązał do śmierci George’a Floyda wszystko się rozsypało.
Institute for Health Metrics and Evaluation zamieścił taki wpis na Twitterze: „Rasizm i dyskryminacja są krytycznymi problemami zdrowia publicznego, które wymagają natychmiastowej reakcji, niezależnie od miejsca ich wystąpienia”.
Pod tym swoje trzy grosze dodał Greg Glassman, szef CrossFit: „It’s Floyd-19” – co jest nawiązaniem do epidemii Covid-19 i tragicznej śmierci George’a Floyda. Ruszyła fala krytyki, jednymi z argumentów są rasizm, jak i bagatelizowanie problemów amerykańskiego społeczeństwa.
Błyskawicznie zareagował Reebok, który wydał następujące oświadczenie: „Nasza współpraca z centralą CrossFit kończy się w tym roku. Niedawno rozmawialiśmy o nowej umowie, jednak w świetle ostatnich wydarzeń podjęliśmy decyzję o jej zakończeniu. Wypełnimy pozostałe zobowiązania wynikające z umowy w 2020 r. Jesteśmy to winni zawodnikom, fanom i społeczności CrossFit Games.”
Bartosz Burzyński
Więcej Ze świata
Francuska liga przyciąga coraz większą widownię. Rekordowe wyniki Ligue 1 za granicą
Ligue de Football Professionnel (LFP) poinformowała o wyraźnym wzroście międzynarodowej oglądalności Ligue 1 McDonald's w sezonie 2025/26. Według opublikowanych danych liczba widzów śledzących francuską ekstraklasę poza granicami kraju wzrosła o 28 procent w porównaniu z poprzednim sezonem. To najlepszy wynik od 2022 roku i jeden z najmocniejszych sygnałów potwierdzających rosnącą…