Z kraju 8 czerwca 2020

Wystartowała globalna platforma internetowych kursów tenisa

Mentalne przygotowanie tenisisty, nauka techniki poprawnego forehandu czy dieta spersonalizowana pod wysiłek fizyczny na korcie… od światowych gwiazd tenisa bez wychodzenia z domu?

Już jest to realne dzięki polskiemu projektowi Top Level Tennis. Widzów z całego świata przyciągać będzie nie tylko globalność projektu, ale przede wszystkim nazwiska z tenisowego topu.

Od 1 czerwca pełną parą ruszył globalny projekt platformy sprzedażowej, dotyczącej videoszkoleń sportowo-edukacyjnych z tenisa ziemnego – TopLevelTennis.com. Gwiazdami, które na starcie można obejrzeć w ramach 10-ciu kilkunastominutowych odcinków, są Dominika Cibulková oraz Urszula Radwańska.

Wraz z rozwojem projektu dostępne będą też legendy tenisa, takie jak np. Boris Becker (legenda tenisa – zdobywca Wielkiego Szlema jako tenisista i następnie jako trener), Brad Gilbert (trener m.in. Andre Agassiego, Andy’ego Roddicka i Andy’ego Murraya), Wim Fissette (trener m.in. Kim Clijsters, Simony Halep, Victorii Azarenki), Marco Panichi (trener przygotowania fizycznego Novaka Djokovicia) czy Wolfgang Thiem (ojciec i trener Dominica Thiema).

Każda gwiazda to 10 odcinków wysokiej jakości profesjonalnych szkoleń. Szkoleń z zakresu przygotowania fizycznego, jak i mentalnego. Niepublikowane dotąd opowieści z życia rodzinnego, jak i zawodowego. Pokazywanie jak należy się prowadzić oraz jakich błędów unikać, aby być możliwie najlepszym tenisistą. Każda gwiazda zostawia również do pobrania plany treningowe, odpowiednie dla każdej grupy zaawansowania. Dodatkowo (wyłącznie dla wybranego pakietu) dostępne będą „extras”, czyli profesjonalne artykuły szkoleniowe dotyczące zaawansowanych zagrań w tenisie.

– Kursów online z tenisa w internecie jest mnóstwo, ale tylko na Top Level Tennis swoje kulisy odsłonią największe gwiazdy. Pod tym względem jesteśmy unikatowi – przekonuje Tomasz Mrozowski, prezes zarządu notowanej na rynku NewConnect spółki akcyjnej TopLevelTennis S.A., która jest właścicielem projektu. – Jesteśmy po rozmowach z wieloma tenisistami ze ścisłego topu. Aktualnie mamy na pokładzie nie tylko Dominikę i Ulę, ale również wkrótce mamy zamiary rozpocząć nagrania z legendą światowego tenisa – Borisem Beckerem. Jak tylko pandemia ustąpi, nagrań będzie dużo więcej. Jestem przekonany, że każdy fan tenisa będzie wniebowzięty jakością, unikalnością i profesjonalizmem tychże nagrań. A to dopiero początek naszej drogi, bowiem mamy bardzo ambitne plany! – tłumaczy Mrozowski.

Wraz ze startem platformy dostępne są również dedykowane aplikacje na smartfony (Android i wkrótce iOS). Cena za pełen dostęp do platformy to aktualnie promocyjne $69,99, a z dostępem tylko do jednej gwiazdy – $39,99.

– Zależy nam na powszechności oraz szerokiej rozpoznawalności projektu. Tenisem na świecie interesują się setki milionów osób, dlatego nierozważne biznesowo byłoby stawianie barier cenowych. – kończy Mrozowski.