Ze świata 3 kwietnia 2020

Księga rekordów i statystyk od UFC

W czasie pandemii koronawirusa organizacja UFC była zmuszona do odwołania czterech gal, do których miało dojść na przełomie marca i kwietnia.


Amerykańska marka pracuje cały czas intensywnie nad tym, aby doszło do planowanej na 18 kwietnia gali UFC 249.

W okresie bez kolejnych wydarzeń UFC postanowiło uruchomić dla fanów specjalną stronę, na której można zagłębić się w statystyki zawodniczych rekordów. Tzw. księga rekordów zawiera informacje np. o zawodnikach z największą liczbą zwycięstw, największą liczbą walk, poddań, nokautów. Można również sprawdzić, który fighter spędził najwięcej czasu w klatce, a który wybronił najwięcej prób obaleń. Statystyk jest oczywiście znacznie więcej.

Z wszystkich informacji przygotowanych przez UFC można korzystać TUTAJ.

Nowe statystyki z rekordami mają być aktualizowane przez UFC po każdej kolejnej gali. Jak podaje organizacja baza wiedzy obejmuje gale od tej z numerem 28, kiedy to w organizacji wprowadzono nowe zasady dotyczące walk tzw. unified rules, które obowiązują do dziś. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że zawodnicy, których można zobaczyć w statystykach są przypisani, do krajów, w których się urodzili. Te dane mogą więc odbiegać od aktualnych informacji o zawodnikach.