Ze świata 15 lutego 2020

Wielka kara dla Manchesteru City

UEFA podjęła decyzję o wykluczeniu Manchesteru City FC z rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA na okres dwóch sezonów.


Tym samym klub nie wystąpi w kampaniach 2020/21 oraz 2021/22. Dodatkowo przedstawiciel Premier League został ukarany grzywną w wysokości 30 mln euro za złamanie zasad Finansowego Fair Play w latach 2012-2016. Wykryto również brak współpracy angielskiego klubu z organami badającymi sprawę.

Klub natychmiast wydał oświadczenie: „Manchester City FC jest rozczarowany, ale nie zaskoczony decyzją UEFA. Zamierzamy jednak starać się, aby to niezależny i bezstronny organ ponownie zbadał tę sprawę. W grudniu 2018 roku główny śledczy UEFA oskarżył nasz klub i mówił o potencjalnej karze, zanim jakiekolwiek śledztwo zostało rozpoczęte. To kolejny wadliwy proces, który UEFA nadzorowała. W skrócie: ta sprawa została wszczęta przez UEFA, ścigana przez UEFA i sądzona przez UEFA. City postara się o nowy proces. Dlatego, przy pierwszej możliwej okazji, zgłosimy nasze zażalenia przed Sąd Arbitrażowym ds. Sportu.”

Warto dodać, że to kolejny raz, gdy Manchester City został ukarany za złamanie Finansowego Fair Play. Wcześniej w 2014 roku dostał karę 49 mln funtów. Później grzywnę zmniejszono do 18 mln.