Ze świata 28 listopada 2019

City Football Group znów inwestuje

Dawno nie było żadnych informacji o kolejny klubie przejętym przez City Football Group (CFG). Plotki jednak pojawiały się co pewien czas.


W czwartek zakończyły się spekulacje dotyczące Mumbai City FC, klubu występującego w Hero Indian Super League. CFG nabyło 65 procent udziałów w klubie. 35 procent udziałów pozostaje w rękach Ranbira Kapoora i Bimala Parekha.

Kontrakt oznacza, że działalność CFG obejmuje teraz osiem klubów piłkarskich. Mumbai City dołącza do Manchesteru City FC, New York City FC, Melbourne City FC, Yokohamy F. Marinos, CA Torque, Girony FC oraz Sichuan Jiuniu.

Damian Willoughby, starszy wiceprezes CFG, został dyrektorem generalnym City Football Group India. Niebawem przeprowadzi się do Bombaju z Singapuru.

Warto dodać, że CFG już wcześniej robiło sobie podkład pod działania. W maju związano się umową o współpracy z indyjską agencją KWANAbler, która ma pomóc w budowie możliwości handlowych dla grupy na tym rynku.

To także kluczowy kontrakt dla rozwoju Hero Indian Super League. – To przełomowa okazja, by celebrować niezwykły rozwój indyjskiej piłki nożnej oraz urzeczywistnienie naszej wizji piękna futbolu w Indiach – dodała Nita Ambani, prezes Football Sports Development Limited.