Ze świata 10 stycznia 2012

Duński kibic obciążony rekordową grzywną

W czerwcu 2007 roku miał miejsce incydent, podczas którego duński kibic zaatakował sędziego. We wtorek sąd nałożył na niego gigantyczną karę.

Podczas meczu Dania – Szwecja w eliminacjach do Euro 2008, Ronni N. dwie minuty przed końcem spotkania wtargnął na boisko i zaatakował sędziego, powodując tym samym przerwanie meczu międzynarodowego. Do tego momentu gospodarze remisowali ze Szwedami 3:3. Po przerwaniu gry UEFA przyznała walkower reprezentacji Trzech Koron.

Duński kibic został skazany przez sąd apelacyjny w Kopenhadze. Będzie musiał wpłacić do kasy duńskiej federacji piłkarskiej kwotę w wysokości 1,7 mln koron (około 250 tysięcy euro). Wcześniej Duńczycy nie mogli rozgrywać dwóch kolejnych meczów eliminacyjnych na stadionie Parken w Kopenhadze.

W listopadzie minionego roku Ronni N. ze łzami w oczach mówił, że utrzymuje żonę i dwójkę dzieci i "absolutnie nie ma takich pieniędzy". Duńskie media nadały kibicowi przydomek "imbecyl futbolu".