Ze świata 23 lutego 2016

Nike miał dość Pacquiao

Manny Pacquiao ponosi konsekwencje zbyt rozwiązłego języka. Po wypowiedzi dotyczącej homoseksualistów kontrakt rozwiązał Nike.


Pięściarz udzielił następującej wypowiedzi dla filipińskiej telewizji TV5: „Zwierzęta są lepsze, bo umieją rozróżnić samca od samicy. Jeśli mężczyzna kopuluje z mężczyzną i kobieta z kobietą, są gorsi od zwierząt”.

Wywołało to gigantyczny skandal. Wszakże Pacquiao to sportowiec światowej renomy. Od 2005 do 2012 zdobywał pasy mistrza świata w różnych wagach.

Co więcej, początkowo bokser szedł w zaparte. Na Facebooku wyjaśnił, iż nie potępia nikogo, jedynie mówi prawdę o tym, co jest napisane w Biblii. Dopiero po jakimś czasie przeprosił za pośrednictwem mediów społecznościowych. Mimo to dodał, iż jest przeciwny zawieraniu małżeństw przez pary homoseksualne, gdyż tak głosi Biblia. Na zdjęciu przy wpisie pojawił się w koszulce Nike.

Amerykański producent odzieży sportowej z Pacquiao współpracował od 2008 roku. I dłużej nie będzie, gdyż po całym wydarzeniu firma postanowiła rozwiązać kontrakt. Do tej pory żadnego oświadczenia nie wydały Foot Locker i Nestle. Natomiast Wonderful Pistachios poinformowało opinię publiczną, że ostatni raz prowadziło współpracę z pięściarzem w 2015 roku.