Wielka kara dla Blattera i Platiniego
Sepp Blatter, prezydent Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej, Michel Platini, szef UEFA, zostali ukarani ośmioletnimi zawieszeniami.

Taką decyzję podjął Komitet Etyki FIFA, któremu przewodzi Hans Joachim Eckert. Tak Szwajcar, jak i Francuz przez osiem lat nie będą mogli wykonywać żadnej działalności związanej z piłką nożną. Kara wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
Dodatkowo Blatter musi zapłacić 50 tysięcy franków szwajcarskich grzywny, a Platini 80 tysięcy.
Według Komitetu przed czterema laty Blatter miał przelać Platiniemu 2 miliony franków szwajcarskich. Były piłkarz Juventusu FC nie potrafił wytłumaczyć się z tej kwoty. Oficjalną linią obrony było doradztwo Blatterowi, ale nie ma na to dokumentów. Uznano, iż było to niezgodne z etyką oraz powodowało konflikt interesów.
Teraz zapewne obaj będą odwoływać się do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu w Lozannie (CAS).
Bartosz Burzyński
Więcej Ze świata
Rekordowy NFL Draft w Pittsburgu – historyczna frekwencja
Pierwsza runda draftu ligi NFL w 2026 roku przeszła do historii sportu jako wydarzenie o niesamowitej frekwencji. W Pittsburgu na inaugurację wydarzenia przybyło aż 320 tysięcy kibiców, co stanowi rekord wszech czasów dla pierwszego dnia draftu. Informację tę ogłosił komisarz ligi, Roger Goodell, jeszcze przed zakończeniem pierwszej rundy.