Sporting rusza do Chin
Sporting Clube de Portugal, czołowy portugalski klub piłkarski, zamierza stworzyć w Chinach sieć akademii sportowych.

Ma w tym pomóc nowy partner. Został nim deweloper nieruchomości, ECADInt z Szanghaju.
Strony będą współpracować przy budowie i eksploatacji dziesięciu szkół w Chinach. Do tego dołączą obecne akademie klubu w Republice Południowej Afryki oraz w Kanadzie.
Współpraca rozpoczęła się na początku listopada, ale dopiero teraz poinformowano o niej opinię publiczną. Nie podano też terminów w jakich akademie mają zostać otwarte.
– Chcemy ludziom pokazać rzeczywisty wymiar tego klubu oraz potwierdzić światu wartości jakimi kieruje się Sporting – powiedział Bruno de Carvalho, prezydent klubu.
Należy dodać, że Sporting wypuścił ze swojej akademii takie gwiazdy światowego formatu jak Luis Figo czy Cristiano Ronaldo.
Bartosz Burzyński
Więcej Ze świata
Rekordowy NFL Draft w Pittsburgu – historyczna frekwencja
Pierwsza runda draftu ligi NFL w 2026 roku przeszła do historii sportu jako wydarzenie o niesamowitej frekwencji. W Pittsburgu na inaugurację wydarzenia przybyło aż 320 tysięcy kibiców, co stanowi rekord wszech czasów dla pierwszego dnia draftu. Informację tę ogłosił komisarz ligi, Roger Goodell, jeszcze przed zakończeniem pierwszej rundy.