Champagne startuje
Jerome Champagne wystartuje w przyszłorocznych wyborach na szefa Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA). To czwarty kandydat.

Francuz poinformował media, iż wysłał już aplikację z listami ośmiu popierających go federacji piłkarskich. Przypomnijmy, iż regulamin wymaga pięć takich dokumentów.
57-latek chciał wystartować w poprzednich wyborach, ale nie uzyskał wymaganego poparcia. Do wyborów dojdzie 26 lutego.
Oprócz Champagne’a o stanowisko zajmowane przez Seppa Blattera powalczą Michel Platini – szef UEFA, książę Jordanii – Ali ibn Husajn oraz były reprezentant Trynidadu i Tobago, David Nakhid.
Bartosz Burzyński
Więcej Ze świata
Mundial to nie tylko boisko. Te kraje zyskały wizerunkowo
Najsłabsze sportowo drużyny już pożegnały się z piłkarskimi mistrzostwami świata. Inne kontynuują swoją przygodę, choć przed turniejem skazywano ich na pożarcie. A jak maluczkie ekipy wypadały wizerunkowo?