Jak oni się ubierają: Chiny 2015
W listopadzie Chińska Federacja Piłkarska podpisała kontrakt z Nike. To była bardzo ważna informacja, gdyż przez 30 lat sponsorem był Adidas.

Kontrakt z nowym sponsorem technicznym ma obowiązywać do 2026 roku. Rocznie amerykańska firma odzieżowa zapłaci 16 milionów dolarów amerykańskich.
Teraz zaprezentowano wygląd strojów na 2015 rok. I już jest pierwszy zgrzyt. O ile Adidas przygotowywał unikalny wygląd trykotów, tak Nike bazuje na szablonach z katalogu „teamwear”. Domowe koszulki to Laser II. To właśnie w tym modelu Grecy występowali na zeszłorocznym mundialu.
Z kolei wyjazdowe stroje bazują na modelu Striker III.
Chińscy piłkarze zadebiutują w nowych strojach 10 stycznia w meczu przeciwko Arabii Saudyjskiej w ramach Asian Cup AFC.


Bartosz Burzyński
Więcej Ze świata
Rekordowy NFL Draft w Pittsburgu – historyczna frekwencja
Pierwsza runda draftu ligi NFL w 2026 roku przeszła do historii sportu jako wydarzenie o niesamowitej frekwencji. W Pittsburgu na inaugurację wydarzenia przybyło aż 320 tysięcy kibiców, co stanowi rekord wszech czasów dla pierwszego dnia draftu. Informację tę ogłosił komisarz ligi, Roger Goodell, jeszcze przed zakończeniem pierwszej rundy.