Ze świata 29 maja 2014

Nissan powraca do Le Mans

Japońska firma motoryzacyjna potwierdziła powrót do ogólnoświatowych wyścigowych mistrzostw długodystansowych. Zatem Nissan ponownie zagości w Le Mans.

Nissan dołączy tym samym do Audi, Toyoty i Porsche w klasie LMP1, gdzie wystawi dwa samochody Nissan GT-R LM Nismo.
 
Szczegóły finansowe nie zostały upublicznione, ale Nismo, dedykowany dział firmy zajmujący się sportami motorowymi, wyda na projekt wiele milionów dolarów. 
 
– Nie wystawimy pojazdu, który będzie kolejną hybrydą wyglądającą jak Porsche, Audi czy Toyota. Dla mnie one wszystkie wyglądają tak samo. Naszą intencją jest wykonanie czegoś trochę innego. Cieszymy się, że ACO i FIA wykonały dobrą robotę podczas ustalania nowych reguł. LMP1 nie jest tylko wyścigiem zbrojeń. Nasi rywale zdecydowali się na różne techniczne rozwiązania i my postąpimy tak samo – przyznał Andy Palmer, wiceprezes marki.
 
Nissan ostatnio jest bardzo aktywny w sporcie. Firma została oficjalnym partnerem Ligi Mistrzów UEFA, a także głównym sponsorem Igrzysk Olimpijskich w Rio w 2016 roku. Z kolei luksusowy brand, czyli Infiniti jest sponsorem tytularnym zespołu Formuły 1 – Red Bull Racing.