Ze świata 3 lutego 2014

Kolejny rekord Premier League

Okazuje się, że piłkarskie kluby z Anglii są coraz bogatsze i stać ich na coraz droższych piłkarzy. W tym roku pobito kolejny rekord wydatków.

Piłka nożna w Anglii to prawdziwa religia, a tamtejsze rozgrywki cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Przekłada się to oczywiście na bardzo szybko rosnące przychody piłkarskich klubów z Premier League.

Znaczna część tych przychodów przeznaczana jest na wzmocnienia kadrowe. Najnowszy raport finansowy dotyczący transferów został stworzony na dzień przed zamknięciem zimowego okna transferowego, a już zawiera rekordowe dane.

Okazuje się, że na dzień przed zamknięciem styczniowego okna kluby Premier League wydały na nowych piłkarzy 95 milionów funtów (to o 10 milionów więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem).

Tym samym po raz pierwszy w historii wydatki angielskich klubów na transfery w trakcie jednego sezonu przekroczyły kwotę 700 milionów funtów. Okazuje się bowiem, że wliczając letnie okno transferowe Anglicy wydali już w sezonie 2013/2014 725 milionów funtów – dane obejmujące wszystkie zimowe transfery będą jeszcze bardziej imponujące i czekamy na nie z niecierpliwością.