Anglia idzie na rekord
Łączny dochód klubów angielskiej Premier League od sponsorów na koszulkach wzrósł do rekordowego poziomu w tym sezonie - 165 mln funtów.
Największy skok zanotował Arsenal FC, który renegocjując poprzednią umowę z Emirates, zapewnił sobie 30 milionów funtów za sezon.
Dużo więcej zarabiać mają także Chelsea FC, Stoke City FC, West Ham United FC, Swansea City AFC i Fulham FC. Warto wspomnieć, że w przyszłym roku kwota przekroczy 200 mln, bowiem w życie wejdzie nowa umowa Manchesteru United FC z Chevroletem.
Globalny zasięg Premier League zdaje się potwierdzać zwiększająca się obecność zagranicznych firm na tym rynku. W tym sezonie, dziesięć przedsiębiorstw reklamujących się na koszulkach klubów ma swoje siedziby poza granicami Wielkiej Brytanii.
Redakcja Sport Marketing
Więcej Ze świata
USA w swoim stylu. To był mundial w formacie giga
Zakończyły się mistrzostwa świata 2026, które przez szefa FIFA, Gianniego Infantino, już na długo przed startem turnieju były określane mianem „największej imprezy sportowej w historii”. To pewnie pozostanie kwestią dyskusyjną, ale liczba nie kłamią – mundial miał ogromną skalę.